free web hit counter
اخبار سینما اخبار

باکس آفیس: مرد عنکبوتی جایگاه نخست را به «جنگ برای سیاره میمون‌ها» داد

باکس آفیس: مرد عنکبوتی جایگاه نخست را به «جنگ برای سیاره میمون‌ها» داد

باکس آفیس: مرد عنکبوتی جایگاه نخست را به «جنگ برای سیاره میمون‌ها» داد

 

ستاره ها نیوز – فیلم «مرد-عنکبوتی: بازگشت به خانه» سونی/مارول نیز این هفته با ثبت ۴۵.۲ میلیون دلار که بسیار کمتر از برآوردهای کارشناسان بود، در دومین هفته اکران در جایگاه دوم ایستاد.

 

باکس آفیس: مرد عنکبوتی جایگاه نخست را به «جنگ برای سیاره میمون‌ها» داد

«جنگ برای سیاره میمون‌ها» (War For The Planet Of The Apes) تازه‌ترین فیلم استودیوی فاکس قرن بیستم، با فروش آخر هفته ۵۶.۵ میلیون دلاری خود، موفق شد با کناز زدن «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) در صدر فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکای شمالی جای بگیرد. بدین ترتیب این فیلم پس از دنباله قبلی‌اش «Dawn of the Planet of the Apes» که در اولین هفته اکران ۷۲.۶ میلیون دلار فروخته بود، نام خود را به عنوان دومین فیلم پرفروش این چندگانه ثبت کرد. فیلم «Rise of the Planet of the Apes» نیز با افتتاحیه ۵۴.۸ میلیون دلاری خود در میان عناوین این چندگانه در رتبه سوم می‌ایستد.

فروش «جنگ برای سیاره میمون‌ها» طبق استانداردهای صنعت فیلمسازی هالیوود، یک شروع متوسط قلمداد می‌شود. اما نباید از بودجه سنگین فیلم که تا پیش از شروع تبلیغات و بازاریابی و بدون احتساب آن حدود ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده چشم پوشید. و این درحالی است که فاکس هر چه در توان داشت برای تبلیغات فیلم رو کرد و ۱۰ ماه پیش از اکران با یک سکانس شش دقیقه‌ای نیمه‌کاره، آن را در کامیک-کان نیویورک معرفی کرد. با این اوصاف فاکس باید روی بازارهای خارجی حساب باز کند، زیرا دو فیلم قبلی این مجموعه به ترتیب ۶۳ و ۷۰ درصد درآمدشان را از آن بازارها بدست آوردند. در طول هفته گذشته استودیوهای رقیب تخمین می‌زدند که فیلم «جنگ برای سیاره میمون‌ها» بتواند حریفانش را از پیش رو بردارد، اما فاکس اصلاً تصور نمی‌کرد که توانایی صدرنشینی را داشته باشد، آن هم در چنین ایامی از سال که گیشه به آثار غیر ابرقهرمانی سخت می‌گیرد.

 

پوستر فیلم «جنگ برای سیاره میمون‌ها» War For The Planet Of The Apes

مشکل عدم استقبال از چندگانه‌ها در تابستان امسال تعدد آن‌ها نیست، بلکه کش آمدن بیش از حد آن‌هاست. این مسئله از آمار کلی فروش بلیط و فروش گیشه فیلم‌هایی مثل «دزدان دریایی ۵»، «بیگانه ۶» (یا بیگانه ۸ با احتساب اسپین-آف‌های «بیگانه در برابر غارتگر») کاسته است. این روزها استودیوها موظفند برای ساخت دنباله برای فیلم‌ها دلیلی قانع کننده ارائه دهند و روشن کنند که چرا آن دنباله ارزش خرید بلیط و دیدن دارد. بنابراین چاره کار همان حقه‌ایست که امسال سونی با «مرد-عنکبوتی: بازگشت به خانه» زد.

یکی از نقاط قوت فیلم «جنگ برای سیاره میمون‌ها» این است که سینماروها به اندازه دو فیلم قبلی از آن رضایت دارند. این فیلم از سینمااسکور نمره A- دریافت کرده است. آخرین آمار پست‌ترک نشان می‌دهد که ۵۷ درصد مخاطبین فیلم مرد و ۶۳ در آنان بالای ۲۵ سال سن داشته‌اند، ضمن آنکه ۵۰ در صد خریداران بلیط به این علت که خود را طرفدار سیاره میمون‌ها می‌دانسته‌اند، به سینما مراجعه کرده‌اند. دلیل عدم استقبال مناسب از فیلم «جنگ برای سیاره میمون‌ها» را تریلرهای آن می‌دانند که بسیار به حال و هوای دو قسمت قبلی شبیه است. فاکس موفق شد منتقدان را با خود همراه کند، اما وبسایت تحلیلی رلیش‌میکس بر این باور است که ستایش منتقدین به شبکه‌های اجتماعی منتقل نشد، چرا که بازیگران آن که حضور فعالی در چنین رسانه‌هایی نداشته‌اند.

فیلم «مرد-عنکبوتی: بازگشت به خانه» سونی/مارول نیز این هفته با ثبت ۴۵.۲ میلیون دلار که بسیار کمتر از برآوردهای کارشناسان بود، در دومین هفته اکران در جایگاه دوم ایستاد. رلیش‌میکس روز جمعه گزارش داد که قدرت‌نمایی فیلم در شبکه‌های اجتماعی با تریلری که ۹۵-۲۰۰ هزار بار در روز مشاهده می‌شود، همچنان ادامه دارد. از سوی دیگر «تام هالند» و «رابرت داونی جونیور» به ترتیب ۷۴ و ۲۴ هزار دنبال کننده در روز به دنبال کنندگان خود در اینستاگرام می‌افزایند.

 

این هفته فیلم کمدی «The Big Sick» استودیوی آمازون به صورت گسترده در ۲۵۹۷ سالن نمایش به اکران درآمد و با ۷.۶ میلیون دلار که ۲ الی ۴ میلیون پایین‌تر از انتظارات محسوب می‌شود به چهارمین هفته اکران خود پایان داد.

فیلم ترسناک «Wish Upon» استودیوی براد گرین با درجه سنی بالای ۱۳ سال، عنوان تازه اکران دیگر این هفته بود که با نمره ۲۱ درصد از وبسایت راتن تومیتوز، افتتاحیه‌ای ۵.۶ میلیون دلاری را تجربه کرد.

هفته آینده فیلم «دونکرک» Dunkirk آخرین ساخته «کریستوفر نولان» در بیش از ۳۶۰۰ سالن به اکران درمی‌آید. فیلم علمی-تخیلی و پرخرج «والریان» اثر تازه «لوک بسون» کارگردان فرانسوی فیلم‌های «لوسی» و «لئون: حرفه‌ای» نیز عنوان هیجان‌انگیز دیگری است که در بیش از ۳۴۰۰ سالن روی پرده می‌رود.

منبع:۳۰nama

نظری دهید