free web hit counter
مصاحبه هنرمندان

جعفر پناهی به حکم پزشک متخلف عباس کیارستمی واکنش نشان داد

جعفر پناهی به حکم پزشک کیارستمی معترض بود

ستاره ها نیوز – واکنش جعفر پناهی به حکم پزشک عباس کیارستمی

جعفر پناهی پس از اعلام حکم پزشک متخلف عباس کیارستمی در اینستاگرام خود نوشت که این حکم شبیه طنز و شوخی است!

پس از صدور حکم پزشک متخلف در پرونده عباس کیارستمی, جعفر پناهی که یکی از دوستان نزدیک عباس کیارستمی بود, نسبت به صدور چنین حکمی واکنش نشان داد.

جعفر پناهی در اینستاگرام خود نوشت :

متاسفانه آنچه که تصور مى کردم اتفاق افتاد . به هنگامى که بحث پیگیرى مرگ زنده یاد استاد عباس کیارستمى مطرح شد, در این باور بودم که در مرحله اول فقط خانواده ایشان حق اظهار نظر دارند و تنها آنها باید پیگیر شکایت خود باشند. چرا که جدا از حقوق قانونى، آنها اشراف کامل بر اتفاقات رخ داده دارند و هر نوع دخالت دیگر باعث ایجاد جنجال و حواشى خواهد شد که این موضوع به نفع پرونده نخواهد بود.

اما در مرحله دوم اگر حکم عادلانه نبود ، آنگاه نه تنها وظیفه سینما گران و هنرمندان بلکه همه آحاد جامعه است که به نوعى بر حکم صادره معترض شوند.
مى دانستم هر نوع جنجال ، حاشیه سازى و اظهار نظر درباره این پرونده به سود دو قشر فرهیخته جامعه یعنى جامعه هنرمندان و جامعه پزشکان کشور نخواهد بود و به نفع صاحبان قدرت تمام خواهد شد. چرا که بارها و بارها دیده ایم ، پس از هر حادثه و اتفاقى مسئولین از مسئولیت خود شانه خالى کرده تا مبادا با قبول مسئولیت ، کلیت نظام زیر سئوال برود.

پس هرچه بیشتر دو قشر فرهیخته به جان هم بیافتند به نفع آنهاست و اصل موضوع فراموش مى شود. حال که بابت تمامى جرایم اثبات شده ، براى پزشک معالج “سه ماه محرومیت از مطب در محل ارتکاب تخلف ” حکم اولیه صادر شده است. چیزی شبیه طنز و شوخى . از خود مى پرسم واقعا بهای جان یک انسان همین است ؟!!!

آیا مى شود به این پزشک دوباره اعتماد کرد و مسئولیت جان بیمار دیگرى را به او سپرد ؟!!! بر این باور مى رسم که وظیفه تک تک سینماگران بخصوص خانه سینما و تمامى هنرمندان ، علاقمندان و دوستداران زنده یاد عباس کیارستمى و حتى پزشکان متعهد و حافظان راستین جان انسانها است که در صورت ناعادلانه دانستن آن اعتراض خود به راى صادره را بیان داشته و تا صدور راى عادلانه پیگیر آن باشند.

یک نظر

  • بعنوان یک روزنامه نگار آزاد همان روزها به این حرکت نسنجیده هنرمندان اعتراض داشتم …آقای جعفر پناهی همان اشتباهی را دارند میکنند که داریوش مهرجویی عزیز کردند …آقای پناهی پزشک هم یک انسان هست و آبرو دارد پیشنهاد میکنم مصاحبه ایشان را بخوانید و نسبت به این حکم سنگین و ناعادلانه اعتراض دارند …اگز گفته های این پزشک صحت داشته باشد و صرفا یک ادعا! نباشد شما و اقای مهرجویی از دایره عدل و انصاف سقوط کرده بحساب خواهیم آورد و طبیعتا در محبوبیت تان تاثیر خواهد گذاشت وهمیشه وجدان عمومی شما را محکوم میکند افکار عمومی مثل تب تند می ماند زود فروکش می شود اما وجدان عمومی تا آخرین نفس آخرین انسان بیاد خواهد داشت

نظری دهید